Najtańsze ubezpieczenie OC / Autocasco oraz 15 % rabatu przy zakupie online poprzez porównywarkę ubezpieczeń Ubea

Chcę zrobić kalkulację

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

date_range 09:11:2021 label_outline Jak otrzymać najtańsze ubezpieczenie OC Autocasco

W przypadku zakupu nowego pojazdu, niezależnie od formy finansowania, najlepszą opcją wydaje się ubezpieczenie dealerskie, czyli to które oferuje nam sprzedawca. Jest ono często udzielane na preferencyjnych warunkach, co więcej często jest obligatoryjne jesli chcemy zakupić samochód w najlepszej cenie. 

Po okresie wygasnięcia polisy dealera warto rozważyć kalkulację i zawarcie ubezpieczenia na własną rękę. Tu jednak leasingodawca może narzucić pewne warunki jakie musi spełniać polisa zawarta w firmie zewnętrznej. Będą to między innymi:

brak wkładu własnego

warsztatowa likwidacja szkód

stała suma ubezpieczenia

W przypadku leasingowania samochodu używanego również mamy do wyboru ubezpieczenie narzucone przez leasingodawcę lub w firmie zewnętrznej. To pierwsze będzie zazwyczaj droższe, jednak na jego korzysć przemawia możliwosć dołożenia składki ubezpieczenia do raty leasingowej, czyli własciwie rozbicie rocznej lub wieloletniej kwoty ubezpieczenia na cały okres leasingu. W przypadku zawarcia ubezpieczenia na własną rękę leasingodawca wymaga zazwyczaj opłacenia ubezpieczenia w jednej racie, a także stosuje dodatkową opłatę z tytułu przyjęcia obcej polisy.