Najtańsze ubezpieczenie OC / Autocasco oraz 15 % rabatu przy zakupie online poprzez porównywarkę ubezpieczeń Ubea

Chcę zrobić kalkulację

Utrata zniżek po szkodzie

date_range 06:06:2017 label_outline Stawki OC

 

Typową konsekwencją likwidacji szkody z polisy ubezpieczeniowej jest utrata wypracowanych zniżek. Standardowo towarzystwa ubezpieczeniowe "karają" kierowców tzw. zwyżką o 20-30 %, która zazwyczaj po okresie 2 lat zwyżkowych wraca do pierowtnej wysokosci składki.

Istnieje  kilka sposobów aby zapobiec takiej sytuacji

Wykupienie Ochrony zniżek - warto o tym pamiętać na etapie kalkulacji ubezpieczenia, gdyż zazwyczaj drugi raz przypominamy sobie o tej opcji dopiero po spowodowaniu szkody, a wtedy niestety jest już za późno. Warto jednak wiedzieć, że ochrona zniżek działa tylko w tym towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym została opłacona.

Zmiana ubezpieczyciela - oczywiscie musimy tu podać informację o szkodach u poprzedniego ubezpieczyciela (jesli to zataimy, to i tak informacja o naszej bezszkodowosci zostanie zweryfikowana i składka ulegnie podwyższeniu) Możemy jednak wybrać ubzepieczyciela, który będzie sporo tańszy od naszego dotychczasowego. Jest to spowodowane chęcią pozyskania przez ubezpieczyciela nowego klienta, więc warto próbować, bo mamy spore szanse na uzyskanie znacznie tańszego ubezpieczenia.

Zachęcamy tu oczywiscie do skorzystania z naszego kalkulatora

Ubezpieczenia dealerskie lub rodzaj pełnego ubezpieczenia dla leasingowanego samochodu. W przypadku tych polis często ilosć szkód nie wpływa na wyskosć składki, jednak cena polisy może być wyższa niż ta którą możemy uzyskać u innych ubezpieczycieli